2. augustā Grīziņkalnā, Ghetto Games teritorijā, norisinājās pirmā Mākslu terapijas diena bērniem un jauniešiem, kurā bija iespēja iepazīt visus četrus mākslu terapijas virzienus – deju un kustību, drāmas, mūzikas un vizuāli plastiskās mākslas terapiju. Pasākuma laikā katrā mākslu terapijas specialitātē bija iespējams piedalīties divās sesijās, iepriekš tām piesakoties. Tāpat pasākuma laikā darbojās dažādas radošās meistarklases.

Mūzikas terapijas sesijās bērni un jaunieši varēja iepazīt dažādus mūzikas instrumentus, mācījās uzmanīgi klausīties, sadarboties un ar instrumentu palīdzību iejusties pasakas tēlos, atspoguļojot tos skaņās.

Pasākuma noslēgumā tā dalībnieki Mūzikas terapijas studenšu radītās mūzikas noskaņā radīja kopīgu mākslas darbu.

Mūzikas terapijas sesijas un mūzikas instrumentu gatavošanas radošo darbnīcu vadīja topošās mūzikas terapeites Līva Vīgante, Aira Burve, Varvara Muhejeva, Ieva Šķendere.

Pasākumu organizēja Rīgas Stradiņa universitātes Mākslas terapijas studentes sadarbībā ar nodibinājumu “Palīdzēsim.lv”. Ieeja pasākumā bija bezmaksas, un pasākumu atbalstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Īpašs paldies par atbalstu Rīgas Stradiņa universitātes Mākslas terapijas programmas vadītājai un mūzikas terapeitei Janai Duhovskai, Latvijas Mūzikas terapijas asociācijai un mūzikas terapeitei Solvitai Ozoliņai. 

RSU studentes

Foto: Vladislavs Proškins, F64